Newsletter Škola nepísania

Prihláste sa k odberu a učte sa na konkrétnych príkladoch, ako nepísať.

Pridajte sa k 1 900+ čitateľom týždenne.

„Môžete si prečítať O písaní od Stephena Kinga, ale Škola nepísania je kratšia,“

, Poznámky o svete


😎 Prečo newsletter?

Pomerne rýchlo sa dozviete to, na čo som ja musel prichádzať 15 rokov. Jedenkrát týždenne posielam e-mail s jednou veľmi konkrétnou radou. Je to súhrn všetkého, čo potrebujete vedieť, aby ste písali lepšie.


👋 Kto to vytvára?

Volám sa Mário Šmýkal. Písaniu sa venujem od roku 2007. Absolvoval som viacero školení a seminárov s domácimi i zahraničnými lektormi a spolupracoval s editormi z viacerých redakcií. Dnes píšem pre Forbes.

Za svoje články a prácu pre víkendovú prílohu denníka SME som získal ocenenie Ligy za duševné zdravie za prínos v oblasti duševného zdravia. Vo vydavateľstve Petit Press som strávil 6,5 roka a viedol som aj obsahové štúdio SME Creative.

Za svoje doteraz najväčšie novinárske výzvy považujem reportáže o trojnásobnom neúspešnom pokuse o samovraždu (Denník N, 2016) o nevyliečiteľne chorých deťoch (Denník N, 2016) či z operačnej sály, kde lekári nahradili pacientovi časť lebečnej kosti titánovým implantátom (SME, 2017).


🔑 Predplatné

Aktivujte si predplatné a získate prístup k archívu všetkých vydaní, bonusový obsah od domácich a zahraničných odborníkov aj webináre o písaní lepších článkov.

Kúpiť predplatné

Mário Šmýkal, Forbes (linkedin / instagram)

Subscribe to Škola nepísania

Súhrn všetkého, čo potrebujete vedieť, aby ste písali lepšie.

People

Untalented Runner and Talented Writer — Newsletter Škola nepísania — Journalist at Forbes